KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16857325
nr 1685 7325
Hugo Carlberg
(1880-1943), Sverige
Oljemålning, Vinterby. Signerad. Olja på duk, 68x64 cm, yttermått inklusive ram: 84x77 cm
Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 mars 2025
kl 20:16:25
6/3 12:15:22
Hugo Carlberg
Läs mer om Hugo Carlberg